« Friendly Fire | Main | Цял живот »

Перверзия

Не знам как иначе да дефинирам това, което все повече ми се навира в очите, ушите, носа и други тесни места, освен като перверзия.

Обществото - хората с други думи, - са толкова побъркани и осакатени в своите мисли и действия, че направо изпадат в изумителни крайности на състоянията.

Едни страдат липса на пари, други от прекалено много пари. Някои нямат време за губене, другите се чудят какво да правят. Има тревожно умни хора и безбожно глупави. И въобще... Поляризацията е толкова голяма - като количествени и пространствени измерения, че чак страшно ми става като си помисля.

Позволявам си да характеризирам обществото като перверзно, защото броят на девиациите (както казах и по-горе) стремително се увеличава. Увеличава се и неговото т.нар. информационно отразяване. I mean - виж вестниците, телевизията - войни, убийства, яхти за милиони долари, Майкъл Джексън; виж музиката - изрод обезобразен от самия себе си пее за Красиви хора; пияни тийнейджъри от прогимназята повръщат на седалката в автобуса, с който се прибираш в Младост...

Наблюдавам и съм част от среда, в която хората или стоят в себе си, слушайки Aphex Twin и отдавайки се на собствените си депресии, или бурно манифестират поклоничеството си към поредния Азис или Бритни. Едно общество, в което ненормалното се превръща в норма, перверзията в cool лайфстайл.

Използваме придобитите знания, за да мамим, ограбваме и нараняваме другите и дори себе си. И най-хубавото в цялата тази диария е, че колкото повече знаем, толкова по-малко разбираме всичко около нас и в нас. Или го разбираме грешно.

Живея в перверзно време, сред перверзни хора и самият аз съм перверзен.

Jan 11, 2004

Коментари

22 Apr 2004, 14:04 | Q казва...

а Виктор Пелевин чел ли си?

6 May 2004, 14:05 | X казва...

Бих казал, че не си осъзнавал какво е капитализъм и демокрация взети заедно, когато си правел студентски стачки против Комунизма. Ама забелязах че си бил едва на 10 тогава. Ами какво да ти кажа? Това е реалността? и на мен ми се иска да я има братската взаимопомощ, но отдавна кривнахме от пътя към светлото соц бъдеще което така или иначе нямаше да дойде. Ами кавко да ти кажа друго? Живота е гаден. Свиквай. Ще се мамим и ще се лъжем за да оцелеем. Или ще се приспособим към този начин на живот или ще измрем.

6 May 2004, 19:05 | georgivar казва...

Bih kazal, che nikak ne stava vupros za komunizum i anti-komunizum. Ima cennosti, koito mi se struva vseki chovek trqbva da pritejava ili pone uvajava. I vuobshte tova e chast ot problema na globalizaciqta - v smisul, che lajnata ot vsichki kraishta na sveta veche sa v moq sobstven guz.

Lazy Bastard

» Заговорът на ранобудните поспаланковци | Oct 18, 2005
» Комуникация | Oct 14, 2005
» В търсене на по-добро | Oct 6, 2005
» Струва си | Oct 4, 2005
» Тухли и бетон в главите | Oct 4, 2005

Groove Manifesto

» Естественият избор: използване на цветове от природата в дизайна на интерфейси | Статии > Цветове
» This is a magazine | Галерия > На фокус
» Ресурси | Галерия
» Ги Бурден | Личности